GYIK

1. Már elmúltam 30-40-50 éves. Idősebb korban is belevághatok zongoratanulásba?

Idősebb korban a zongoratanulás számos előnyt kínál. Először is, a zene pozitívan hat az agyra, fejleszti a memóriát és a koncentrációt, valamint lassíthatja a kognitív hanyatlást. Emellett a zongorázás remek stresszoldó tevékenység, amely segít megnyugodni és érzelmi harmóniát teremteni a mindennapokban. A tanulás ebben az életszakaszban különösen inspiráló, mivel felnőttként nagyobb türelemmel és kitartással vághatunk bele új készségek elsajátításába. Több 30 és 60 év közötti, sőt feletti  növendékem életét és személyiségét gazdagította már a zongoratanulás. 

2. Nincs semmilyen előképzettségem.  

Kifejezetten szeretek kezdő felnőttekkel foglalkozni, mivel a saját módszeremmel kiválóan tud fejlődni a növendék, nincsenek rossz beidegződések. Teljesen a nulláról indulva is szép eredményeket lehet elérni.

3. Nincs hangszerem. Elkezdhetem a zongoratanulást?

Ha még nincs hangszered, akkor az elméleti részekkel el lehet indulni, azonban minél hamarabb be kell szerezned egy hangszert a saját otthonodba, mert nélküle nem tudsz tanulni.  

4. Milyen hangszert kell beszereznem a zongoratanuláshoz?

A legideálisabb egy akusztikus zongora vagy pianínó. A zongora azonban hely hiányában nem mindig megoldható. Ha fontos, hogy a szomszédok ne hallják, amikor gyakorolsz, akkor egy digitális zongora lehet a neked megfelelő hangszer, mert fejhallgatóval használható. Fontos, hogy a digitális zongora 88 billentyűs, billentésérzékeny legyen és beépített pedállal rendelkezzen. 

5. Mennyi idő alatt tudok majd megtanulni egy zongoradarabot két kézzel?

Mivel mindenki egyéni képességekkel és időkapacitással rendelkezik, ez teljesen tőled függ. Ha rendszeresen időt tudsz fordítani a gyakorlásra és megfogadod a tanácsaimat, hogyan legyél hatékony, akkor hamarabb eljuthatsz egy haladóbb szintre. Egyszerű kísérettel már akár egy-két hónapon belül is el tudsz játszani egy könnyebb darabot, ha kellő időt fordítasz az otthoni gyakorlásra.

6. Mennyi időt kell otthon foglalkoznom a zongorázással? 

A zongora a barátod lehet, de mint minden kapcsolatnál, időt kell rá fordítani, és egyre jobban megismerni, hogy a zongorával töltött idő eredményes és örömteli legyen. Az órákon segítséget, instrukciókat kapsz a hatékony gyakorláshoz, és arra tudjunk építkezni. A rendszeres gyakorlás által lesz sikerélményed. Naponta minimum 20 percet érdemes leülni a zongorához, de minél többet gyakorolsz a megbeszéltek szerint, annál hamarabb fogsz fejlődni és játszhatsz szebbnél szebb darabokat. Hétvégén, amikor több időd van, akkor 1-2 órát is érdemes gyakorolni, akár több részletben.  A rendszeresség fontos, ezért érdemes beépíteni a napjaidba a gyakorlás helyét.

7. Könnyű megtanulni zongorázni?

Mindenkinek egyéni képességei vannak és emellett a szorgalom is fontos. A zongorán könnyű megszólaltatni a hangokat, azonban a két kéz függetlenítésének megtanulása és komplexitása nem a legkönnyebb feladat. Ha nagyon könnyű lenne, akkor ugyebár nem is bírna számos területre kiterjedő pozitív, fejlesztő hatással. A tanulás során azonban fokozatosan haladunk, így inkább újabb és újabb kihívások fognak várni, amikhez megkapod a saját tempódhoz igazodó segítséget. A jutalom pedig nemcsak egy-egy csodás darab eljátszása, hanem személyiséged fejlődése. Nyűgözd le a családod és a barátaid!

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el